Tango w Warszawie

27 grudnia 2016

Święta, święta i po świętach. Wszyscy chyba odczuwamy głód tanga i potrzebę spalenia kalorii, które przyjeliśmy w postaci świątecznych smakołyków.

Okazją do zatańczenia tanga po świątecznej przerwie będzie zorganizowana przez Kasię i Mateusza dzisiejsza (27.12) praktika w SP85 (ul. Narbutta 14). Dla wszystkich kursantów Caminito - obecnych, dawnych i przyszłych - wstęp bezpłatny.

31 maja 2016

Cecilia PiccinniJeszcze kilka lat temu Warszawę bardzo regularnie odwiedzały argentyńskie gwiazdy tanga - obecnie, niestety, praktycznie nie mamy przyjemności oglądania ich na stołecznych parkietach. Na szczęście warsztatowy kalendarz czerwca wydaje się przeczyć tej obserwacji.

Ruben Milonga TerbalcaJuż w pierwszy weekend czerwca odwiedzi nas, nie po raz pierwszy zresztą, świetna tancerka - Cecilia Piccinni, która poprowadzi seminarium ze świadomości ciała i techniki tanga dla pań i panów oraz (wraz z Mateuszem Kwaterko) warsztaty dla par.

Virginia Pandolfi i Jonatan AgueroW połowie czerwca, również nie po raz pierwszy, zagości w Warszawie Ruben „Milonga” Terbalca, którego można u nas uważać za żywą legendę. Ruben, który jest przedstawicielem starszego pokolenia (tańczy tango już 70 lat(!), a uczy 60(!)) pierwszy raz był w Polsce ponad 10 lat temu. Naszym zdaniem warsztaty z nim (poprowadzi je wraz z Joanną Gabryszewską) to pozycja obowiązkowa dla każdego tanguero – my oczywiście byliśmy.

Także w połowie czerwca warsztaty poprowadzi para Virginia Pandolfi i Jonatan Aguero. Co prawda nie mieliśmy okazji poznać tej pary, ale Virginia jest uważana za jedną z najjaśniejszych gwiazd tango salon, a więc dla zwolenników tego stylu warsztaty z Virginią i Jonatanem to duża gratka.

A tak tańczą gwiazdy czerwcowych warsztatów:

3 czerwca 2013

W niedzielę (9.06) bedziemy mieli okazję do wysłuchania na żywo jednego z najbardziej znanych zespołów grających neo-tango - Tanghetto

Facebook EventKoncert ten będzie częścią większej imprezy organizowanej w klubie "Cząstki elementarne" (ul. Przeskok 2) pod nazwą "Tango z Buenos Aires".

Program imprezy:

  • 18:00-19:00 - Otwarcie wystawy i prezentacja historii 100 lat tanga w Polsce
  • 19:00-20:00 - Podstawy tanga – warsztaty taneczne
  • 20:00-21:00 - Milonga - DJ AndRey
  • 21:00-22:00 - Koncert Tanghetto
  • 22:00 - Milonga - DJ AndRey
Bilety w cenie 59zł można kupić między innymi na muno.pl

Na zachętę: dwa filmiki z koncertu Tanghetto w Buenos Aires

25 października 2012
Trudno przecenić rolę warsztatów w procesie nauki tanga. Szczególnie przydatne, naszym zdaniem, są warsztaty prowadzone przez nauczycieli, u których nie uczymy się na codzień. Takie zajęcia dają nam z reguły spojrzenie na tango z innej perspektywy. Każdy nauczyciel to inny styl, inne podejście do tanga, być może inna technika - to wszystko bardzo przydaje się w czasie pracy nad "naszym tangiem".
Nam najbardziej pomogły (i pomagają) warsztaty z nauczycielami ze stolicy tanga - Buenos Aires. Z reguły tam powstają nowe trendy i to stamtąd przychodzą nowinki, zarówno techniczne jak i stylistyczne.

Eladia CordobaChoć w ostatnim czasie Warszawa stała się, niestety, "warsztatową pustynią", jeżeli chodzi o wizyty zagranicznych nauczycieli, to najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo interesująco. Będzie okazja do uczestniczenia w warsztatach tanga prowadzonych przez parę Cecilia Garcia i Serkan Gokcesu oraz w zajęciach techniki dla pań z Eladią Cordoba.

Cecilia i SerkanInną zaletą warsztatów z nauczycielami z zagranicy, jest to, że z reguły odwiedzają również warszawskie milongi, co daje możliwość obejrzenia jak tańczą "prywatnie" no i oczywiście jest to także okazja do obejrzenia pokazów.
My oczywiście weekend zaczynamy milongą "Na Chłodnej". W ten piątek muzykę na naszą ulubioną milongę przygotuje Monika Sitek.
W sobotę będzie okazja do obejrzenia pokazu Cecilii i Serkana czasie sobotniej milongi "dosXcuatro", gdzie za konsoletą DJ-a stanie Magda Lewandowska.
W niedzielę, w "Comme Il Faut", muzycznym gospodarzem milongi będzie gość z Katowic - Michał Zachariasiewicz, zaś w "dosXcuatro" zagra gospodarz milongi - Andrzej Bernaś.
17 października 2012

Cecilia Garcia i Serkan GokcesuJuż w następny weekend (26-28.10) będziemy mieli okazję gościć w Warszawie doskonałą parę nauczycieli tanga - zawitają bowiem do nas Cecilia Garcia i Serkan Gokcesu.

Chyba nikt, kto widział jak tańczy Cecilia nie może mieć najmniejszych wątpliwości: to jedna z najlepszych tancerek tanga na świecie. Nie jest to jej pierwsza podróż do Warszawy - była w stolicy już dwukrotnie w 2009-tym roku. Za pierwszym razem poprowadziła w parze z Horiacio Godoyem kapitalne warsztaty (w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć), za drugim odwiedziła nasz kraj z Santiago Dorkasem.

W czasie tegorocznej wizyty Cecilia i Serkan poprowadzą trzydniowe, weekendowe warsztaty tanga.
Będzie też można podziwiać pokaz w ich wykonaniu w czasie sobotniej milongi "dosXcuatro", która odbędzie się 27. października.

Polecamy!

5 września 2012
Jak to często bywa albo nic specjalnego się w tangowym światku Warszawy nie dzieje albo dzieje się bardzo dużo. Najbliższy weekend zdecydowanie należy do kategorii "dzieje się bardzo dużo". Ech, żeby tak co tydzień...

Dla nas piątek oznacza, jak zwykle, milongę Na Chłodnej". W ten piątek za konsoletą stanie doświadczony DJ (a także oczywiście tanguero i nauczyciel tanga) zaimportowany prosto z Argentyny - Marcelo Almiron.
Kilka, a właściwie kilkanaście ostatnich milong "Na Chłodnej" było, naszym zdaniem, bardzo udanych: dużo ludzi, dobra atmosfera i conajmniej bardzo dobra muzyka (w kilku przypadkach muzyka była świetna lub rewelacyjna) . Ta dobra passa na pewno nie zostanie przerwana! Cieszy także to, że coraz liczniej zaglądają na tę najstarszą warszawską milongę tancerze mniej doświadczeni - nowa krew potrzebna jest każdej milondze, a "Chłodna" nie jest tu wyjątkiem.

W sobotę kuszą dwie interesujące milongi: "Elegante" w klubie "Złota Milonga" oraz sobotnie "dosXcuatro".

Jakub Korczewski i Magda BochińskaKlub "Złota Milonga" obchodzi właśnie dziewiątą rocznicę powstania i sobotnia milonga bedzie właśnie milongą Jubileuszową. Według słów gospodarza ZM, Jakuba Korczewskiego: "...w ten wieczór na pewno nie zabraknie ani słodkości ani "bąbelków". Mam też ogromną przyjemność zaprosić Was wszystkich na pokaz mój oraz Magdy Bochińskiej, który odbędzie się około godziny 23:00...". Muzykę na tę specjalną milongę przygotuje Paweł Biel.

A tymczasem w sobotnim 2x4 niezwykle interesujący eksperyment: dwa oddzielne parkiety, każdy z różną muzyką! Gospodarze, czyli Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś zapraszają takimi słowami: "lubisz klasykę? Świetnie! Ponad 4h muzyki ze Złotej Ery, doskonały parkiet i przestrzeń czekają na Ciebie! Brakuje Ci współczesnej muzyki na milongach? Chciałbyś potańczyć do utworów nuevo? Zapraszamy! Druga sala jest do Twojej dyspozycji. Muzyka fusion, elektroniczna i alternatywna plus klasyka w nowoczesnym wydaniu! Eksperymentuj, przekraczaj granice i baw się tak jak lubisz! Możesz swobodnie wybierać pomiędzy salami, muzyką i klimatem. Dla zmęczonych czeka bar i wygodne kanapy". Za konsoletami DJ-ów w czasie tej niezwykłej milongi stanie para jej gospodarzy. W sumie słowa "interesujący eksperyment" to chyba spory eufemizm.

W niedzielę kolejne dwie ciekawe milongi: "Comme Il Faut" i niedzielne "dosXcuatro".

Muzycznym gospodarzem CIF-a będzie w tę niedzielę gość z Krakowa - tancerz, nauczyciel tanga i oczywiście tango DJ - Michał Gabryś czyli DJ Misha. Nie sposób nie przytoczyć fragmentu zaproszenia napisanego przez Kasię i Mateusza, czyli gospodarzy "Comme Il Faut": "...puszczać d’Arienzo i Troilo potrafi pierwszy lepszy chłystek ze stolicy, ale puszczać Zielone Baloniki – to dopiero sztuka! Owiany wonią śliwek i fiołkowych czekolad z Krakowskiego Kredensu, przepasany girlandą z Tygodnika Powszechnego, z głową dumnie ozdobioną najnowszą fryzurą z Piwnicy pod Baranami, nucąc hejnał mariacki, żwawo hopsiupając w rytmie wesołego Krakowiaczka, wkroczy w nasze skromne progi, by uwznioślić je setką lat wysokiej kultury i nakarmić nasze nieokrzesane uszy pożywnymi bajglami muzyki...".

Juan Guida i Agata JargiloW niedzielnym "dosXcuatro" będzie natomiast okazja do obejrzenia pokazu - zatańczy argentyńsko-polska para: Juan Guida i Agata Jargilo. Juan i Agata to para reprezentująca bardzo elegancki i naturalny styl. W swym tańcu bardzo mocno bazują na tradycyjnym tango salon dodajac do niego odrobinę swojej młodzieńczej pasji. Razem zapraszani są na największe i najważniejsze festiwale w całej Azji, Japonii i Indonezji. Dodatkową atrakcję stanowi poprzedzająca milongę praktika, którą poprowadzi Juan. Muzykę na tę milongę przygotuje Robert Kandefer. O tym co zaproponuje napisał tak "...będzie tak jak poprzednio: sporo Złotej Ery i współczesne orkiestry tangowe, m.in. mała rozgrzewka przed Łódzkim Festiwalem przy jednej, dwóch tandach w wykonaniu El Afronte. Będzie też, tak dla smaku, tango fusion, ale spokojnie, nie hardcore'owo...".

Jeżeli do tego dodamy weekendowe warsztaty prowadzone przez Justynę Jędrzejewską (technika dla pań) oraz Alejandro Araoza i Michała Gabrysia (więcej informacji o tych wydarzeniach na naszej warsztatowej stronie) koniec tygodnia zapowiada się zdecydowanie ciekawie.
19 lipca 2012
Ulubiony czas w tygodniu - weekend. Nigdzie nie trzeba się spieszyć, można tańczyć do rana na milondze i pospać do południa. Pogoda nie zachęca do wyjazdów i mimo lata wiele osób zostało w Warszawie - jest więc z kim potańczyć, no i oczywiście jest gdzie potańczyć.

Letni weekend zaczyna oczywiście organizowana przez "Edi" Jaroszewicz milonga "Na Skwerze". W tym tygodniu milongę i lekcje poprowadzą oraz dadzą pokaz: Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś.

DJ OlgaMilonga na Skwerze Hoovera kończy się już o 22-giej, a więc po niej koniecznie przyjdźcie "Na Chłodną". W tym tygodniu zagra DJ-ka, która niedawno debiutowała, ale muzyka, którą proponuje jest już bardzo w Warszawie lubiana, czyli Olga Zawada. Znając Olgę muzyka będzie bez wątpienia energetyczna (to sumie jej znak rozpoznawczy), a więc trzeba przed piątkiem naładować akumulatory. Olga zapowiedziała, że istnieje też możliwość, że "Na Chłodnej" usłyszymy tandę nuevo.

Tango w 2x4Sobota zapowiada się również ciekawie. W czasie milongi 2x4 po raz pierwszy pod dachem zaproponuje muzykę do tańca Łukasz Wiśniewski. Zagrał już raz świeżym powietrzu, w czasie milongi "Na Placu", teraz czas przenieść się do wnętrz. Oto co młody DJ napisał o planowanej na sobotę muzyce:
"...playlista zawiera szybsze lub wolniejsze tanga argentyńskie (walce i milongi też!), raczej klasyczne i raczej bardziej znanych orkiestr, ułożone z grubsza w pasujące tandy. A teraz garść konkretów:
Będzie rytmicznie i radośnie – na przekór pogodzie (jeśli będzie padać), albo rytmicznie i radośnie w nastroju lata (jeśli będzie ładna pogoda). Zgodnie z prawem początkującego DJ-a tanga będą głównie znane i lubiane, chociaż może się zdarzyć niespodzianka. Szybsze tanga pojawią się w takiej ilości żeby ukontentować sprinterów, a wolniejszych będzie tyle, żeby miłośnicy poważki nie czuli się pokrzywdzeni. Skoro wszystko jest już jasne, to nie piszę już nic więcej tylko zapraszam - chodźcie, przyjdźcie!"
.
Wsparcie dla nowego DJ-a - obowiązkowe!
Druga propozycja na sobotni wieczór i noc to milonga "Elegante" w klubie "Złota Milonga", gdzie gościnnie honory gospodyni i jednocześnie DJ-ki pełnić będzie Monika Sitek.

Monika zagra zresztą w ten weekend dwukrotnie: w niedzielę można będzie zatańczyć do przygotowanej przez nią muzyki w czasie drugiej odsłony milongi 2x4.
W niedzielnym, w popołudniowym "Comme Il Faut" za konsoletą stanie inna przedstawicielka płci pięknej: dawno nie słyszana Magda Lewandowska.

No nie ma jak w Warszawie!
5 lipca 2012
Tytuł nie nawiązuje oczywiście do prezesa PZPN-u, ot po prostu mamy piękną pogodę, tango, nowe milongi... Żyć, nie umierać.

Letnia milonga na SkwerzeNa tangową mapę Warszawy powraca oczekiwana letnia "Milonga na Skwerze Hoovera", której organizatorką jest Edyta Jaroszewicz. Od kilku lat, w każdy letni piątek, w doskonałej lokalizacji, można zatańczyć na świeżym powietrzu, obejrzeć pokaz tanga i wziąć udział w lekcji "pierwszego kroku tangowego" na świeżym powietrzu. Pierwszą milongę "Na Skwerze" w tym roku poprowadzą Jacek i Teresa Mazurkiewicze.

Milonga Na ChłodnejA po tangu "Na Skwerze" serdecznie zapraszamy "Na Chłodną", gdzie za konsoletą DJ-a stanie Przemek. Będzie klasycznie i przebojowo - bo taka jest "Chłodna"! Koniecznie przyjdź, pomóż nam podgrzać atmosferę "Chłodnej".

Doczekaliśmy się wreszcie drugiej, poza milongą "Elegante" w klubie "Złota Milonga", regularnej sobotniej milongi w Warszawie. W tę sobotę (7.07) odbędzie się oficjalne otwarcie milongi "dosXCuatro" prowadzonej przez Justynę Jędrzejewską i Andrzeja Bernasia. 240m2 doskonałego parkietu, bar i klimatyzacja - to warunki, w których będziemy mogli bawić się na Miedzianej. Gospodynią tego wieczoru będzie Edyta Jaroszewicz, a za konsoletą DJ-a stanie Bartek Bąk. Oto co Bartek napisał o przygotowywanej na sobotę muzyce:
"... zaproponuję dawno nie słyszane na milongach klasyczne tango argentyńskie! Sięgniemy do rozległych zasobów tanga Złotej Ery, ale też lat wcześniejszych.
Będą hity i będzie ich, jak na oficjalną inaugurację przystało, sporo.
Z uwagi na letni, zwiewny nastrój nie zabraknie muzyki o melodyjnym i rytmicznym charakterze, a wszystko to okraszone zostanie solidną dawką utworów lirycznych, po których Wasze Cify i Darcosy już nigdy nie będą wyglądały tak samo. (...) "

Tego wydarzenia nie można przegapić - my na pewno będziemy!

W niedzielę: ponownie "dosXcuatro", czyli druga część weekendowych milong proponowanych przez Andrzeja i Justynę. Tym razem będzie mniej klasycznie - gospodarze zaproponują playlistę, która była stworzona w kwietniu, podczas Wrocławskiego Maratonu Tangowego przez organizatora milongi, czyli DJ-a AndRey.

Tango - Sebastian i EugeniaW niedzielnym "Comme Il Faut" - duża gratka! Muzykę zaproponuje bardzo rzadko (niestety!) słyszana Ewa Cacaj. Muzykę proponowaną przez Ewę słyszeliśmy tylko kilka razy, ale zawsze była świetnie przygotowana.

Poza tym wszystkim mamy w ten weekend okazję gościć w Warszawie doskonale znaną parę tancerzy i nauczycieli tanga z Argentyny: Eugenię Eberhardt i Sebastiana Posadas. Przyjechali poprowadzić zajęcia w czasie obozu tangowego w Rajgrodzie, ale będzie okazja poćwiczyć z nimi także w Warszawie. W odpowiedzi na prośby, "Złota Milonga" organizuje z Sebastianem i Eugenią mini-warsztaty, które odbędą się we wtorek (2x1,5h - tango, użyteczne sekwencje na milongę, zabawa rytmem i muzykalność na wybranych krokach).

Weekend zapowiada się naprawdę fajnie!
loading
WAŻNE: na naszych strona stosujemy pliki cookie.
Korzystanie z tej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, na co wyrażasz zgodę. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.