Aktualności

21 listopada 2016

Niestety popularna i prowadzona z dużym zaangażowaniem milonga "Tu i teraz" nie będzie mogła odbywać się regularnie co tydzień.
Najbliższa milonga odbędzie się w przyszły poniedziałem (28.11), a jej muzycznym gospodarzem będzie Marcelo Almiron.

Aktualne informacje znajdziecie jak zawsze w naszej sekcji "Milongi".

16 listopada 2016

Pod koniec tego tygodnia, na wielu warszawskich milongach, można będzie zatańczyć do muzyki proponowanej przez DJ-ów rzadko widzianych lub nawet debiutujących w Warszawie. Ale gościnnie występujący DJ-e to nie koniec atrakcji, w które obfitować będą milongi w tym tygodniu.

DJ Marina Tarakhtienko"Wilcza Milonga", odbędzie się wyjątkowo w tym tygodniu w czwartek, a muzykę przygotuje DJ-ka z Sankt Petersburga - Marina Tarakhtienko. Marinę poznali już uczestnicy krakowskiego maratonu "De Oro", który odbywał się w ostatni weekend.

DJ Andrzej Mantaj"Złotej Milondze" gościć będzie DJ z Bydgoszczy - Andrzej Mantaj. Tak o nim napisano w zaproszeniu na milongę:
"...Andrzej grał już w Złotej w tym roku i zaskoczył wszystkich tangowiczów swoim oryginalnym stylem i doborem muzycznym. Sami doskonale wiecie, jak rzadko i jak niewielu jest nuevo didżejów w naszym tangowym światku. Andrzej tworząc unikalny styl, zaprasza nas swoją muzyką do zupełnie niezwykłego świata tanga argentyńskiego..."

Marina Tarakhtienko zagra po raz drugi w Warszawie w piątek, w czasie organizowanej przez Akademię Tanga Argentyńskiego milongi "Na Chłodnej".

Dorota Zyskowska vs Marcin BłażejewskiDruga piątkowa milonga, czyli "Tango i pomarańcze", zapowiada się również bardzo ciekawie muzycznie. Organizatorzy zapowiedzieli swoistą DJ-ską bitwę: "...niektóre tandy będą odpowiedzią i wyzwaniem, inne będą dialogiem same w sobie! Chodźcie zobaczyć co zostanie stworzone. Dwóch DJów. Jedna milonga...". "Pojedynkować" będą się: Dorota Zyskowska i Marcin Błażejewski.

DJ Alexandra KotelnitskayaSobotę można będzie rozpocząć koncertem "Sawars Tango Orquesta", w czasie którego odbędzie się pokaz tanga w wykonaniu Ani Iberszer i Piotra Woźniaka, a po którym rozpocznie się milonga, której muzycznym gospodarzem będzie Olga Zawada.

Tydzień temu zainaugurowała swoje istnienie nowa sobotnia milonga "La Ronda. W tę sobotę, w czasie "La Rondy" na DJ-ską konsoletą zasiądzie gość z Ukrainy - Alexandra Kotelnitskaya. Sashy nie trzeba chyba przedstawiać większości warszawskich tangueros - była w Polsce wielokrotnie, często grała na naszych milongach i festiwalach. Najbardziej jednak jest znana jako organizatorka wielu tangowych eventów, w tym świetnego lwowskiego "DJ-Festival Tango Remolino".
Przy okazji publikujemy filmik z pierwszej milongi "La Ronda".DJ Yulia OseledkoW "Złotej Milondze", również w sobotę, w czasie milongi "Elegante" zagra jeszcze jedna DJ-ka z Sankt Petersburga - Yulia Oseledko. Tak napisała o sobie i swojej muzyce:
"...I love DJ both traditional and neo tango. When I DJ I'm sharing the part of my tango-heart with the dancers and try to make them happy and celebrate the life dancing. One of my favoutite tango orchestras is Miguel Calo but as a DJ I love them all...".

W niedzielę, w "Comme Il Faut", muzykę zagra gospodarz milongi i świetny DJ - Mateusz Kwaterko.

Nie macie wrażenia, że jak coś ciekawego tangowo dzieje się w Warszawie, to od razu na wszystkich frontach? Jak dla nas - kapitalnie! To świetnie, że tak dużo dzieje się w tangowym życiu naszego miasta.

8 listopada 2016

Facebook EventMilonga La RondaNowa regularna milonga w centrum Warszawy, niedaleko metra i do tego w sobotę! Doskonała wiadmość na stołecznych tangueros.

Milonga jest organizowana przez El Abrazo, czyli parę nauczycieli tanga: Magdę Skawińską i Michała Wójcika, a nosić będzie nazwę La Ronda.

Organizatorzy tak napisali w zaproszeniu:
"...Chcemy stworzyć miejsce, o jakim zawsze marzyliśmy, przyjazne dla wszystkich, którzy szukają na parkiecie kultury, porządku i wzajemnego szacunku, bo parkietowym rozrabiaczom i pouczaczom postaramy się uprzykrzyć życie. Chcemy, by była to milonga dla tych, dla których "cabeceo" to nie tajemnicze słowo w egzotycznym języku. Dla tych, którzy przedkładają intymność bliskiego objęcia nad zamaszyste gancho w volcadzie. Dla miłośników Epoca de Oro. Dla wszystkich, którzy w sobotnie wieczory zechcą dzielić z nami emocje i stworzyć La Rondę...

Muzykę na inauguracyjną milongę przygotuje Łukasz Wiśniewski.

3 listopada 2016

Facebook EventW najbliższą środę (9.11) w ramach 10. Sputnik Russian Film Festival odbędzie się w kinie "Iluzjon" polsko-rosyjska milonga "Iluzja".

W czasie milongi pokaz zatańczy, po raz pierwszy w Warszawie, polsko-rosyjska para z Krakowa: Lena i Vladimir Tarasov. Oboje są nauczycielami w krakowskiej szkole tanga tango-nuevo.pl.
Vladimir jest także znanym tangowym fotografem, a jego zdjęcia można będzie obejrzeć podczas multimedialnej wystawy prezentowanej na dziewięciu monitorach w foyer kina.

Muzykę na milongę przygotuje włoski DJ Gianpio Cappucci.

Milonga odbywa się pod patronatem Akademii Tanga Argentyńskiego.

22 września 2016

Facebook EventPraktika El PalacioW najbliższą niedzielę startuje nowa regularna niedzielna praktika - "El Palacio". Dłużej tańczącym nazwa kojarzy się na pewno z niedzielną milongą "El Palacio", która zakończyła działalność kilka lat temu. I słusznie się kojarzy. Praktika odbywać się będzie w tym samym budynku (Pałac Kultury i Nauki, choć w innym miejscu), a organizować ją będą Ci sami ludzie, czyli Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska-Bernaś.

Praktika w swoim założeniu ma być bardzo nieformalna i kameralna. Obecni na praktice nauczyciele będą co tydzień proponowali inny temat ćwiczeń, choć oczywiście nie koniecznie trzeba się z nim mierzyć. Cena wejścia to 10zł i obejmuje wodę, herbatę, kawę i domowe ciasto lub owoce.

Praktika odbywać się będzie w pomieszczeniach Warsaw Dance Department i trwać będzie od godziny 20:30 do 23:30.

21 września 2016

Leo Landa i Alona GorerFacebook EventDruga pod rząd cotygodniowa milonga z pokazem - to coś robiącego wrażenie w naszych realiach! Po pokazie Michała i Oli w poprzednim tygodniu, tym razem będziemy mogli obejrzeć w "Comme Il Faut" występ Leo Landy i Alony Gorer ze Stanów Zjednoczonych.

Leo znamy już od kilku lat, był dość częstym gościem w Warszawie. Zachętą do obejrzenia jego pokazu może być to, że Leo należy do najbardziej ulubionych partnerów Moniki.

Szczególnie mocno zapraszamy na tę milongę także z tego powodu, że za konsoletą DJ-a stanie Przemek. Muzyczny plan milongi jest "popołudniowo-niedzielny" - muzyka zapewne będzie stosunkowo lekka, znana i przyjemna, troszkę bardziej romantyczna niż rytmiczna czy dramatyczna.

Szczególnie warto przyjść do "Comme Il Faut" w pierwszej godzinie trwania milongi - cena wejściówki wynosi wtedy tylko 10zł (standardowo 15zł).

Facebook EventJa się okazało, ta sama para wystąpi z pokazem również na sobotniej milondze "Elegante" w klubie "Złota Milonga" i to także będzie drugi pokaz pod rząd na tej milondze.

19 września 2016

Facebook EventMilonga "Warszawska" nie zwalnia tempa. W najbliższą sobotę (24.09) odbędzie się jej kolejna, szósta już, edycja.

Tym razem ekipa "Warszawskiej" zaprosiła DJ-a z Berlina. DJ Dimitri tak piszę o sobie i o muzycę, którą proponuje:
..In 2010 I begun my journey as a DJ. Nowadays, I admit that DJing gives me as much pleasure as dancing itself. Located in Berlin, I am regularly engaged at the most prominent local milongas as well as the Berlin Tangofestivals of the past years. I’ve also had the chance to be invited to a number of national and also international ocasions. My sets are chararcterized by the orchestras of the Epoca de Oro and are rich in variety of rhythmical and melodic tandas with some refreshing excursions into the 1950s and 1960s....

Agata TeodorczykOczywiście odbędzie się też pokaz. W tę sobotę można będzie obejrzeć pokaz flamenco w wykonaniu Agaty Teodorczyk - czołowej tancerki flamenco w Polsce, choreografa i pedagoga. Agata od 15 lat współpracuje z najlepszymi muzykami w kraju, uczy w warszawskich szkołach flamenco oraz prowadzi warsztaty w całej Polsce. Od 10 lat organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Tańca Flamenco w Krzyżowej, na który co rok zaprasza artystów z Hiszpanii. Występowała z legendarnym zespołem "Gypsy Kings", współpracowała z takimi artystami flamenco jak: José Ángel Carmona, Carles Benavent, Carlos Piñana, Carmen Fernandez, Federico Ordoñez i in.

Tandę na żywo zagra, po raz drugi na "Warszawskiej", Marcin Maroszek. Pisaliśmy o nim z okazji trzeciej milongi "Warszawskiej.

Życzymy świetnej zabawy.

14 września 2016

W ten weekend w Warszawie zapowiada się prawdziwe tangowe szaleństwo: nowe milongi, dwie milongi z pokazami oraz dodatkowe imprezy - jest z czego wybierać.

W piątek znanej milondze "Na Chłodnej" wyrasta konkurencja - nowa milonga, o której już pisaliśmy, czyli "Tango i pomarańcze". "Na Chłodnej" zagra w ten piątek Paweł Biel, zaś na nowej milondze muzykę zaproponuje DJ z Krakowa - Piotr Roemer. Dodatkową atrakcją "Tanga i pomarańczy" jest bezpłatny afterek, dzięki któremu nową lokalizację mogą także odwiedzić ci, którzy wybiorą Chłodną.

W sobotę, w Józefosławie, w czasie Jesiennego Kiermaszu, można będzie potańczyć na "Jeszcze zielonej milondze" do muzyki, którą przygotuje Robert Kandefer.

Prochownia ŻoliborzNa okoliczność Urodzin Placu Wilsona, Akademia Tanga Argentyńskiego została poproszona o zorganizowanie milongi w parku im. Żeromskiego. Milonga odbędzie się w kawiarni "Prochownia Żoliborz", która znajduje się w samym środku tego parku. Muzykę do tańca zaproponuje Marcin Błażejewski.

Juan Manuel Rosales & Liza RosalesW ten weekend klub "Złota Milonga" gości parę nauczycieli tanga - Juana Manuela Rosales i Lizę Rosales, którzy poprowadzą w weekend warsztaty, a w sobotę, w czasie milongi "Elegante" można będzie obejrzeć ich pokaz, który odbędzie się około godziny 23:30. O muzyczną oprawę milongi zadba Dorota Zyskowska.

Niedzielę można zacząć imprezą "Tango - Integracja" organizowaną w ramach "SyMfonii Serc" prowadzonej przez Annę Kossak. Piknik rodzinny rozpoczyna się o godzinie 11:00 zaś tango rozbrzmiewać będzie od 14:15. Tangowa część rozpocznie się pokazem Beaty Gellert i Marka Matysiaka, po którym zacznie się milonga. Muzycznym gospodarzem milongi będzie Ela Petryka.

W Wilanowie, także w niedzielę, w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się impreza "Zaczarowane Tango w Wilanowie", zorganizowana przez Formacja Tango Para Todos i Fundacja Partytura. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki, które niestety już się skończyły. W czasie imprezy: koncert tang polskich i argentyńskich w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos, pokaz tanga w wykonaniu Magdy Skawińskiej i Michała Wójcika, lekcja podstawowego kroku tanga oraz milonga (od około godziny 19-stej).

Ola Niesler i Michał ZachariasiewiczNiedzielna popołudniowa milonga "Comme Il Faut" także zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie - z pokazem wystąpi jedna z najlepszych i najbardziej lubianych polskich par nauczycieli tanga: Ola Niesler i Michał Zachariasiewicz z Katowic. Kilka lat temu mieliśmy już okazję oglądać w Warszawie pokaz tej pary w CIF-ie oraz na Warsaw Tango Weekend - gorąco polecamy. Muzykę do tańca wybierze gość z Wrocławia, tanguera i nauczycielka tanga - DJ Joanna Jabłońska

W niedzielę, odbędzie się także inauguracyjna milonga "Millenium" organizowana przez Akademię Tańca Ireneusza Sulewskiego, o której pisaliśmy w poprzednim artykule.

Linki do wydarzeń na Facebooku:

loading
WAŻNE: na naszych strona stosujemy pliki cookie.
Korzystanie z tej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, na co wyrażasz zgodę. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.