Aktualności

5 października 2012
Urodzinowa milonga w 2x4Gorąco zapraszamy w najbliższą sobotę na urodzinową milongę dosXcuatro. Swoje święto tangowo wraz z nami obchodzić będą gospodarze milongi: Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś. Według słów gospodarzy: "...będą ciasta, procenty, pokazy, doskonała muzyka, dwa parkiety z różną muzyką, owoce... "

Justyna Jędrzejewska i Andrzej BernaśMilonga odbędzie się na dwóch parkietach: klasycznym, gdzie za konsoletą DJ-a stanie Igor Chmielnik oraz alternatywnym. W zaproszeniu na milongę gospodarze napisali tak o DJ-u:
"muzykę przygotuje dj Igor Chmielnik. Cichy i nie wyróżniający się zbytnio z tłumu młodzian - z pewnością nie wzbudzi emocji ( do tej pory nie rozumiem czemu milonga którą razem z Beata Kołomyjska prowadzi - nazywa się "Una Emocion"...) Tak więc Szanowni Goście o ciśnienie nie trzeba się obawiać. Poza tym on to głównie w leniwcach typu d'Arienzo gustuje. ;)".

Urodzinowe 2x4 na Facebooku Będzie także okazja do obejrzenia pokazów, zatańczą bowiem w czasie tej milongi: Joanna Jabłońska, Patrycja Cisowska, Justyna Jędrzejewska, Jakub Grzybek, Andrzej Bernaś no i zatańczymy także my (Monika i Przemek).

Wieczór poprowadzi Edyta "Edi" Jaroszewicz.

Wstęp na milongę urodzinową - bezpłatny!
28 września 2012
W najbliższą niedzielę, w ostatni dzień września, można będzie bawić się na specjalnej, imieninowo-urodzinowej milondze "Comme Il Faut".
Urodziny świętować będzie tangera i popularna DJ-ka Ania Piekara, zaś imieniny, gospodarz milongi (a poza tym oczywiście tancerz, nauczyciel tanga i DJ) Mateusz Kwaterko.

Muzyczny gospodarzem imprezy będzie Radek Jaworski. Jak zwykle przy tego typu okazjach wstęp na milongę do CIF - bezpłatny.
28 września 2012
Weekendowe milongi "dosXcuatro" już chyba na stałe wpisały się w warszawski tangowy tydzień.
W ten weekend, jak czytamy w zaproszeniu, "...dwójka dj-ów z krwi i kości oraz jeden o krzemowym sercu zagrają swoje najświeższe, jeszcze nieograne propozycje muzyczne..".

W tę sobotę ponownie w 2x4 milonga na dwóch parkietach: tradycyjnym (DJ Robert Kandefer) i alternatywnym (DJ Toshiba - czyli wcześniej przygotowana playlista).
W niedzielę natomiast za konsoletą stanie gospodyni milongi, czyli Justyna Jędrzejewska (DJ DżejDżej :-)).
26 września 2012
Perfume de mujerChyba po raz pierwszy (przynajmniej odkąd pamiętamy) w czasie milongi "Na Chłodnej" będziemy mieli okazję zatańczyć do muzyki "na żywo".
W najbliższy piątek (28.09) zagra do tańca na naszej ulubionej milondze duet "Perfume de Mujer".

Perfume de mujer - Aneta PajekDuet "Perfume De Mujer" powstał w 2006r. w Hamburgu. Specjalizuje się w wykonywaniu klasycznego tanga argentyńskiego, muzyki tanecznej idealnej do tańca na milongi. Repertuar obejmuje utwory instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne. W programie znajdują się utwory wielkich mistrzów tego gatunku, takich jak: Carlos Gardel, Osvaldo Pugliese, Anibal Troilo Pichuco, Francisco Canaro i inni.
Zespół koncertuje na terenie całego świata. Co roku odbywa trasę koncertową po Ameryce Południowej - San Paulo/Brazylia, Asuncion/Paragwaj i Buenos Aires/Argentyna).

Perfume de mujer - Caio RodriguezAneta Pajek – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, bandoneonistka od wielu lat pasjonuję się tangiem argentyńskim i kierownik artystyczny międzynarodowej grupy "Perfume De Mujer" Orquesta Tipica De Tango Argentino. Wraz ze swoją polską grupą „Guardia Nueva” przyczyniła się do popularyzacji tanga argentyńskiego na Pomorzu. Obecnie współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami tanga na całym świecie.

Caio Rodriguez jest rodowitym Argentyńczykiem, wybitnym śpiewakiem tanga argentyńskiego.
Od wielu lat występuje na scenach całego świata: Argentyna (Buenos Aires), Paragwaj, Brazylia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Polska, koncertując na milongach, festiwalach oraz w filharmoniach - wielokrotnie występował w Filharmonii Berlińskiej. Współpracuje też z wieloma zespołami tanga argentyńskiego. Cechuje go bogactwo repertuarowe oraz doskonała znajomość gatunku. Jest on wybitnym interpretatorem tanga argentyńskiego. Jego śpiew doskonale oddaje charakter tej niezwykłej muzyki - przenosi słuchacza w świat Argentyny i Buenos Aires - stolicy tanga argentyńskiego.

Oczywiście duet nie będzie grał przez cały czas trwania milongi. Kiedy zamilkną instrumenty, muzyczną pałeczkę przejmie od "Perfume de mujer" doświadczony DJ - Paweł Biel.
24 września 2012
Piotr WilczekNowa milonga! Ten zwrot zawiera w sobie wiele pozytywnej energii - sugeruje, że nasze tangowe środowisko nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija. Może nie zawsze tak jest naprawdę, ale już sam fakt, że rośnie konkurencja wśród organizatorów milong jest zawsze korzystny dla nas - tańczących tango. Milonga nie będzie popularna, jeżeli jej jedyna zaleta to fakt, że jest - trzeba zabiegać o naszą obecność: kusić nastrojem, muzyką, ceną czy atrakcjami. Konkurencja jest dobra!

W najbliższy wtorek (25.09) będzie okazja do odwiedzenia prapremierowej milongi w "Cafe Antrakt", której organizatorem będzie nasz tangowy kolega - Piotr Wiczek, zapraszający takimi słowami:
"...W uroczej kameralnej atmosferze Cafe Antrakt, postaram się stworzyć wraz z wami miejsce gdzie będziemy mogli spotkać się z przyjaciółmi, wypić kieliszek wina bądź zimową magiczną herbatę zanurzając się w nasz narkotyk... ".
Będzie to także DJ-ski debiut gospodarza milongi - Piotr po raz pierwszy stanie za konsoletą.
Powodzenia Piotrze!

W czasie najbliższej milongi wstęp będzie bezpłatny.
14 września 2012
Już w sobotę Edyta "Edi" Jaroszewicz zaprasza na swoją imieniową milongę do klubu "Za Kulisami" w Parku Praskim. Z zaproszenia Edi:
"...Proszę, abyście zamiast przysłowiowego goździka zechcieli podarować przybory do szkoły, książki, gry edukacyjne, które przekażę moim dzieciakom z domu dziecka przy ulicy Klasyków 52/54..."
Atrakcją milongi będzie pokaz tanga w wykonaniu Ani Frąckiewicz i Rafała Witkowskiego. O muzyczną oprawę wieczoru zadba Michał Owadowicz.
Wszystkiego najlepszego Edi.
9 września 2012
Po ostatniej milondze "Na Chłodnej" nasz tangowy kolega, Janusz Tworzyński, napisał coś, co uważamy za wielki komplement dla naszej ulubionej milongi:

"...„Chłodna” ze swoim wysokim standardem muzyki, kulturą tańca i budującą się już ponad dziesięć lat tradycją staje się w Polsce czymś na kształt El Beso sprzed lat czy Confiterii Ideal z jej okresu świetności..."
5 września 2012
Jak to często bywa albo nic specjalnego się w tangowym światku Warszawy nie dzieje albo dzieje się bardzo dużo. Najbliższy weekend zdecydowanie należy do kategorii "dzieje się bardzo dużo". Ech, żeby tak co tydzień...

Dla nas piątek oznacza, jak zwykle, milongę Na Chłodnej". W ten piątek za konsoletą stanie doświadczony DJ (a także oczywiście tanguero i nauczyciel tanga) zaimportowany prosto z Argentyny - Marcelo Almiron.
Kilka, a właściwie kilkanaście ostatnich milong "Na Chłodnej" było, naszym zdaniem, bardzo udanych: dużo ludzi, dobra atmosfera i conajmniej bardzo dobra muzyka (w kilku przypadkach muzyka była świetna lub rewelacyjna) . Ta dobra passa na pewno nie zostanie przerwana! Cieszy także to, że coraz liczniej zaglądają na tę najstarszą warszawską milongę tancerze mniej doświadczeni - nowa krew potrzebna jest każdej milondze, a "Chłodna" nie jest tu wyjątkiem.

W sobotę kuszą dwie interesujące milongi: "Elegante" w klubie "Złota Milonga" oraz sobotnie "dosXcuatro".

Jakub Korczewski i Magda BochińskaKlub "Złota Milonga" obchodzi właśnie dziewiątą rocznicę powstania i sobotnia milonga bedzie właśnie milongą Jubileuszową. Według słów gospodarza ZM, Jakuba Korczewskiego: "...w ten wieczór na pewno nie zabraknie ani słodkości ani "bąbelków". Mam też ogromną przyjemność zaprosić Was wszystkich na pokaz mój oraz Magdy Bochińskiej, który odbędzie się około godziny 23:00...". Muzykę na tę specjalną milongę przygotuje Paweł Biel.

A tymczasem w sobotnim 2x4 niezwykle interesujący eksperyment: dwa oddzielne parkiety, każdy z różną muzyką! Gospodarze, czyli Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś zapraszają takimi słowami: "lubisz klasykę? Świetnie! Ponad 4h muzyki ze Złotej Ery, doskonały parkiet i przestrzeń czekają na Ciebie! Brakuje Ci współczesnej muzyki na milongach? Chciałbyś potańczyć do utworów nuevo? Zapraszamy! Druga sala jest do Twojej dyspozycji. Muzyka fusion, elektroniczna i alternatywna plus klasyka w nowoczesnym wydaniu! Eksperymentuj, przekraczaj granice i baw się tak jak lubisz! Możesz swobodnie wybierać pomiędzy salami, muzyką i klimatem. Dla zmęczonych czeka bar i wygodne kanapy". Za konsoletami DJ-ów w czasie tej niezwykłej milongi stanie para jej gospodarzy. W sumie słowa "interesujący eksperyment" to chyba spory eufemizm.

W niedzielę kolejne dwie ciekawe milongi: "Comme Il Faut" i niedzielne "dosXcuatro".

Muzycznym gospodarzem CIF-a będzie w tę niedzielę gość z Krakowa - tancerz, nauczyciel tanga i oczywiście tango DJ - Michał Gabryś czyli DJ Misha. Nie sposób nie przytoczyć fragmentu zaproszenia napisanego przez Kasię i Mateusza, czyli gospodarzy "Comme Il Faut": "...puszczać d’Arienzo i Troilo potrafi pierwszy lepszy chłystek ze stolicy, ale puszczać Zielone Baloniki – to dopiero sztuka! Owiany wonią śliwek i fiołkowych czekolad z Krakowskiego Kredensu, przepasany girlandą z Tygodnika Powszechnego, z głową dumnie ozdobioną najnowszą fryzurą z Piwnicy pod Baranami, nucąc hejnał mariacki, żwawo hopsiupając w rytmie wesołego Krakowiaczka, wkroczy w nasze skromne progi, by uwznioślić je setką lat wysokiej kultury i nakarmić nasze nieokrzesane uszy pożywnymi bajglami muzyki...".

Juan Guida i Agata JargiloW niedzielnym "dosXcuatro" będzie natomiast okazja do obejrzenia pokazu - zatańczy argentyńsko-polska para: Juan Guida i Agata Jargilo. Juan i Agata to para reprezentująca bardzo elegancki i naturalny styl. W swym tańcu bardzo mocno bazują na tradycyjnym tango salon dodajac do niego odrobinę swojej młodzieńczej pasji. Razem zapraszani są na największe i najważniejsze festiwale w całej Azji, Japonii i Indonezji. Dodatkową atrakcję stanowi poprzedzająca milongę praktika, którą poprowadzi Juan. Muzykę na tę milongę przygotuje Robert Kandefer. O tym co zaproponuje napisał tak "...będzie tak jak poprzednio: sporo Złotej Ery i współczesne orkiestry tangowe, m.in. mała rozgrzewka przed Łódzkim Festiwalem przy jednej, dwóch tandach w wykonaniu El Afronte. Będzie też, tak dla smaku, tango fusion, ale spokojnie, nie hardcore'owo...".

Jeżeli do tego dodamy weekendowe warsztaty prowadzone przez Justynę Jędrzejewską (technika dla pań) oraz Alejandro Araoza i Michała Gabrysia (więcej informacji o tych wydarzeniach na naszej warsztatowej stronie) koniec tygodnia zapowiada się zdecydowanie ciekawie.
loading
WAŻNE: na naszych strona stosujemy pliki cookie.
Korzystanie z tej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, na co wyrażasz zgodę. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.