Aktualności

14 września 2012
Już w sobotę Edyta "Edi" Jaroszewicz zaprasza na swoją imieniową milongę do klubu "Za Kulisami" w Parku Praskim. Z zaproszenia Edi:
"...Proszę, abyście zamiast przysłowiowego goździka zechcieli podarować przybory do szkoły, książki, gry edukacyjne, które przekażę moim dzieciakom z domu dziecka przy ulicy Klasyków 52/54..."
Atrakcją milongi będzie pokaz tanga w wykonaniu Ani Frąckiewicz i Rafała Witkowskiego. O muzyczną oprawę wieczoru zadba Michał Owadowicz.
Wszystkiego najlepszego Edi.
9 września 2012
Po ostatniej milondze "Na Chłodnej" nasz tangowy kolega, Janusz Tworzyński, napisał coś, co uważamy za wielki komplement dla naszej ulubionej milongi:

"...„Chłodna” ze swoim wysokim standardem muzyki, kulturą tańca i budującą się już ponad dziesięć lat tradycją staje się w Polsce czymś na kształt El Beso sprzed lat czy Confiterii Ideal z jej okresu świetności..."
5 września 2012
Jak to często bywa albo nic specjalnego się w tangowym światku Warszawy nie dzieje albo dzieje się bardzo dużo. Najbliższy weekend zdecydowanie należy do kategorii "dzieje się bardzo dużo". Ech, żeby tak co tydzień...

Dla nas piątek oznacza, jak zwykle, milongę Na Chłodnej". W ten piątek za konsoletą stanie doświadczony DJ (a także oczywiście tanguero i nauczyciel tanga) zaimportowany prosto z Argentyny - Marcelo Almiron.
Kilka, a właściwie kilkanaście ostatnich milong "Na Chłodnej" było, naszym zdaniem, bardzo udanych: dużo ludzi, dobra atmosfera i conajmniej bardzo dobra muzyka (w kilku przypadkach muzyka była świetna lub rewelacyjna) . Ta dobra passa na pewno nie zostanie przerwana! Cieszy także to, że coraz liczniej zaglądają na tę najstarszą warszawską milongę tancerze mniej doświadczeni - nowa krew potrzebna jest każdej milondze, a "Chłodna" nie jest tu wyjątkiem.

W sobotę kuszą dwie interesujące milongi: "Elegante" w klubie "Złota Milonga" oraz sobotnie "dosXcuatro".

Jakub Korczewski i Magda BochińskaKlub "Złota Milonga" obchodzi właśnie dziewiątą rocznicę powstania i sobotnia milonga bedzie właśnie milongą Jubileuszową. Według słów gospodarza ZM, Jakuba Korczewskiego: "...w ten wieczór na pewno nie zabraknie ani słodkości ani "bąbelków". Mam też ogromną przyjemność zaprosić Was wszystkich na pokaz mój oraz Magdy Bochińskiej, który odbędzie się około godziny 23:00...". Muzykę na tę specjalną milongę przygotuje Paweł Biel.

A tymczasem w sobotnim 2x4 niezwykle interesujący eksperyment: dwa oddzielne parkiety, każdy z różną muzyką! Gospodarze, czyli Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś zapraszają takimi słowami: "lubisz klasykę? Świetnie! Ponad 4h muzyki ze Złotej Ery, doskonały parkiet i przestrzeń czekają na Ciebie! Brakuje Ci współczesnej muzyki na milongach? Chciałbyś potańczyć do utworów nuevo? Zapraszamy! Druga sala jest do Twojej dyspozycji. Muzyka fusion, elektroniczna i alternatywna plus klasyka w nowoczesnym wydaniu! Eksperymentuj, przekraczaj granice i baw się tak jak lubisz! Możesz swobodnie wybierać pomiędzy salami, muzyką i klimatem. Dla zmęczonych czeka bar i wygodne kanapy". Za konsoletami DJ-ów w czasie tej niezwykłej milongi stanie para jej gospodarzy. W sumie słowa "interesujący eksperyment" to chyba spory eufemizm.

W niedzielę kolejne dwie ciekawe milongi: "Comme Il Faut" i niedzielne "dosXcuatro".

Muzycznym gospodarzem CIF-a będzie w tę niedzielę gość z Krakowa - tancerz, nauczyciel tanga i oczywiście tango DJ - Michał Gabryś czyli DJ Misha. Nie sposób nie przytoczyć fragmentu zaproszenia napisanego przez Kasię i Mateusza, czyli gospodarzy "Comme Il Faut": "...puszczać d’Arienzo i Troilo potrafi pierwszy lepszy chłystek ze stolicy, ale puszczać Zielone Baloniki – to dopiero sztuka! Owiany wonią śliwek i fiołkowych czekolad z Krakowskiego Kredensu, przepasany girlandą z Tygodnika Powszechnego, z głową dumnie ozdobioną najnowszą fryzurą z Piwnicy pod Baranami, nucąc hejnał mariacki, żwawo hopsiupając w rytmie wesołego Krakowiaczka, wkroczy w nasze skromne progi, by uwznioślić je setką lat wysokiej kultury i nakarmić nasze nieokrzesane uszy pożywnymi bajglami muzyki...".

Juan Guida i Agata JargiloW niedzielnym "dosXcuatro" będzie natomiast okazja do obejrzenia pokazu - zatańczy argentyńsko-polska para: Juan Guida i Agata Jargilo. Juan i Agata to para reprezentująca bardzo elegancki i naturalny styl. W swym tańcu bardzo mocno bazują na tradycyjnym tango salon dodajac do niego odrobinę swojej młodzieńczej pasji. Razem zapraszani są na największe i najważniejsze festiwale w całej Azji, Japonii i Indonezji. Dodatkową atrakcję stanowi poprzedzająca milongę praktika, którą poprowadzi Juan. Muzykę na tę milongę przygotuje Robert Kandefer. O tym co zaproponuje napisał tak "...będzie tak jak poprzednio: sporo Złotej Ery i współczesne orkiestry tangowe, m.in. mała rozgrzewka przed Łódzkim Festiwalem przy jednej, dwóch tandach w wykonaniu El Afronte. Będzie też, tak dla smaku, tango fusion, ale spokojnie, nie hardcore'owo...".

Jeżeli do tego dodamy weekendowe warsztaty prowadzone przez Justynę Jędrzejewską (technika dla pań) oraz Alejandro Araoza i Michała Gabrysia (więcej informacji o tych wydarzeniach na naszej warsztatowej stronie) koniec tygodnia zapowiada się zdecydowanie ciekawie.
22 sierpnia 2012
Milonga EquilibriumDziś (22.08), w klubie Equilibrium, po raz ostatni w roli gospodarzy wystapią: Ewa Fryś i Bartek Bąk.
Praktikę poprowadzi Rafał Witkowski, a muzykę zaproponuje Mateusz Kwaterko.

Za tydzień do roli gospodyni milongi powróci Edyta Jaroszewicz. Powodzenia Edi!
8 sierpnia 2012
Od ubiegłego tygodnia mamy przyjemność gościć w Warszawie tancerkę, gimnastyczkę i muzyka w jednym - Julitę Barrionuevo. Już w ten weekend poprowadzi razem z Marcinem Błażejewskim warsztaty z techniki Gyrokinesis dla tancerzy tanga. W tym tygodniu będzie także okazja do obejrzenia Juliety i Marcina w czasie pokazów.

Milonga Equilibrium z pokazem Juliety i MarcinaPierwsza okazja do obejrzenia na żywo tańca Juliety i Marcina nadaży się już dziś (8.08) w czasie milongi w klubie "Equilibrium". Muzycznym gospodarzem milongi będzie Andrzej Bernaś. Przy okazji: dzisiejsza praktika w Equilibrium została odwołana.

Milonga 2x4 z pokazem Juliety i MarcinaMy szczególnie serdecznie zapraszamy na sobotnią (11.08) milongę "dosXcuatro", w czasie której także będziemy mogli obejrzeć pokaz Juliety i Marcina. Powodem tej "szczególnej serdeczności" jest fakt, że w sobotni wieczór na Miedzianej za konsoletą DJ-a stanie Przemek.
3 sierpnia 2012
Gorąco - tak zapowiada się ten weekend w Warszawie. Można mieć nadzieję, że gorąco także będzie na warszawskich parkietach przez najbliższych kilka dni.

W piątkowe popołudnie odbędzie się kolejna milonga z cyklu "Letnie milongi na Skwerze". W tym tygodniu godpodarzami na Skwerze Hoovera będzie para nauczycieli tanga: Monika Sitek i Bartek Strożek. Można będzie wziąć udział w poprowadzonej przez Monikę i Bartka lekcji tanga oraz obejrzeć pokaz w ich wykonaniu. Dodatkowo Monika zatroszczy się o muzyczną oprawę milongi. Rzecz nie bez znaczenia - wszystko to za darmo. Jeżeli nie tańczysz jeszcze tanga - przyjdź koniecznie, jeżeli tańczysz, zaproś swoich nie-tangowych znajomych.

A po imprezie na skwerze koniecznie trzeba wybrać się na milongę "Na Chłodnej", dziś bowiem gra jedna z naszych najbardziej ulubionych DJ-ek - Ania Piekara. Jej obecność za konsoletą to praktycznie gwarancja dobrej zabawy.
"Chłodna" budzi ostatnio wiele emocji. Tym razem na Facebookowej stronie dzisiejszej milongi rozgorzała dyskusja na temat logo milongi. Warto zajrzeć na FB, może masz coś do powiedzenia na ten temat.

Joanna JabłońskaW sobotę, na milondze "dosXcuatro", gościnnie muzykę grać będzie tangera i DJ-ka z Wrocławia - Joanna Jabłońska. Oto jak metaforycznie opisała, co bedzie się muzycznie działo w sobotę na Miedzianej:
"Jako że lubię gotować, użyję kulinarnej metafory;) Nie przypadkiem mówią: Z solą i żartami nie można przesadzać, choć bez soli biesiada raczej smutna... W przypadku pieprzu twierdzą natomiast, że lepsze jego ziarnko niż kosz arbuzów. Trzeba też pamiętać, że nie z każdej mąki będzie chleb, a łyżka dziegciu i beczkę miodu zepsuje!Michał Zachariasiewicz i Ola Niesler Na całe szczęście nie grozi nam raka brać za rybę i zadowalać się rydzem! I choć nawet najlepszemu piekarzowi chleb się czasem nie udaje, to przecież kto nie sieje to nie zbiera, a tylko ten, co gotuje, potem smakuje. W myśl słów, że świeża woda zdrowia doda, życzę sobie i Wam, aby spełniło się pradawne: przez żołądek do serca!!"

W niedzielę następna okazja do tańca przy muzyce przygotowanej przez gościa spoza Warszawy - w "Comme Il Faut" zagra bowiem Michał Zachariasiewicz. Muzyki przygotowanej przez Michała mieliśmy już okazję posłuchać w Kudowie i w Katowicach - obydwie milongi skończyły się bólem nóg - muzyka nie pozwalała usiedzieć na miejscu.

W niedzielnym "dosXcuatro" za konsoletą DJ-a stanie Bartek Strożek. Choć Bartek nie grywa zbyt często, mieliśmy już okazję bawić się na milongach, których był muzycznym gospodarzem i muzyka przez niego przygotowana bardzo nam się podobała.

To może być dla tych, którzy zostaną w Warszawie, naprawdę "tangowo-udany" weekend.
28 lipca 2012
Sebastian Posadas i Eugenia EberhardtJuż dziś (28.07) w klubie "Złota Milonga", w czasie milongi "Elegante" można obejrzeć będzie pokaz bardzo w Polsce lubianej pary Sebastian Posadas i Eugenia Eberhardt.
25 lipca 2012
Milonga 2x4 w ten weekeendBardzo gorąco zapraszamy w weekend na milongi "dosXcuatro", a szczególnie na milongę sobotnią. Tego dnia za konsoletą DJ-a stanie Przemek. A to Przemkowa informacja o tym co się muzycznie będzie działo:

"Choć to inny projekt i inna milonga, potraktuje milongę dosXcuatro jako spadkobierczynie tradycji El Palacio i, jako to bywało, kiedy grałem w El Palacio, muzyka, którą planuje zagrać w sobotę, będzie, jak na mnie, dość ekstrawagancka. Oczywiście zdecydowanie przeważać będzie muzyka z okresu „Złotej Ery” tanga, ale, o ile moje przewidywania co do przebiegu milongi okażą się słuszne, powinno znaleźć się miejsce dla jednej lub dwóch tand z muzyką neo-tangową (lub nawet taką, która koło tanga nie leżała) oraz dla co bardziej współczesnych interpretacji tangowych przebojów. W ramach klasyki chciałbym zagrać kilka utworów ze schyłkowego okresu „Złotej Ery” (prawie pewniaki to orkiestry diSarliego i d’Arienzo) i kilka z wczesnych lat trzydziestych (może tanda z wokalem Charlo?). Przy okazji choć trochę uspokoję tych, którzy za współczesnymi utworami, mówiąc delikatnie, nie przepadają – tandy współczesne będą miały standardową długość około 10. minut i na pewno nie zdarzy się tanda złożona z czterech utworów trwających po 6 minut."
loading
WAŻNE: na naszych strona stosujemy pliki cookie.
Korzystanie z tej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, na co wyrażasz zgodę. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.