Aktualności

3 listopada 2016

Facebook EventW najbliższą środę (9.11) w ramach 10. Sputnik Russian Film Festival odbędzie się w kinie "Iluzjon" polsko-rosyjska milonga "Iluzja".

W czasie milongi pokaz zatańczy, po raz pierwszy w Warszawie, polsko-rosyjska para z Krakowa: Lena i Vladimir Tarasov. Oboje są nauczycielami w krakowskiej szkole tanga tango-nuevo.pl.
Vladimir jest także znanym tangowym fotografem, a jego zdjęcia można będzie obejrzeć podczas multimedialnej wystawy prezentowanej na dziewięciu monitorach w foyer kina.

Muzykę na milongę przygotuje włoski DJ Gianpio Cappucci.

Milonga odbywa się pod patronatem Akademii Tanga Argentyńskiego.

22 września 2016

Facebook EventPraktika El PalacioW najbliższą niedzielę startuje nowa regularna niedzielna praktika - "El Palacio". Dłużej tańczącym nazwa kojarzy się na pewno z niedzielną milongą "El Palacio", która zakończyła działalność kilka lat temu. I słusznie się kojarzy. Praktika odbywać się będzie w tym samym budynku (Pałac Kultury i Nauki, choć w innym miejscu), a organizować ją będą Ci sami ludzie, czyli Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska-Bernaś.

Praktika w swoim założeniu ma być bardzo nieformalna i kameralna. Obecni na praktice nauczyciele będą co tydzień proponowali inny temat ćwiczeń, choć oczywiście nie koniecznie trzeba się z nim mierzyć. Cena wejścia to 10zł i obejmuje wodę, herbatę, kawę i domowe ciasto lub owoce.

Praktika odbywać się będzie w pomieszczeniach Warsaw Dance Department i trwać będzie od godziny 20:30 do 23:30.

21 września 2016

Leo Landa i Alona GorerFacebook EventDruga pod rząd cotygodniowa milonga z pokazem - to coś robiącego wrażenie w naszych realiach! Po pokazie Michała i Oli w poprzednim tygodniu, tym razem będziemy mogli obejrzeć w "Comme Il Faut" występ Leo Landy i Alony Gorer ze Stanów Zjednoczonych.

Leo znamy już od kilku lat, był dość częstym gościem w Warszawie. Zachętą do obejrzenia jego pokazu może być to, że Leo należy do najbardziej ulubionych partnerów Moniki.

Szczególnie mocno zapraszamy na tę milongę także z tego powodu, że za konsoletą DJ-a stanie Przemek. Muzyczny plan milongi jest "popołudniowo-niedzielny" - muzyka zapewne będzie stosunkowo lekka, znana i przyjemna, troszkę bardziej romantyczna niż rytmiczna czy dramatyczna.

Szczególnie warto przyjść do "Comme Il Faut" w pierwszej godzinie trwania milongi - cena wejściówki wynosi wtedy tylko 10zł (standardowo 15zł).

Facebook EventJa się okazało, ta sama para wystąpi z pokazem również na sobotniej milondze "Elegante" w klubie "Złota Milonga" i to także będzie drugi pokaz pod rząd na tej milondze.

19 września 2016

Facebook EventMilonga "Warszawska" nie zwalnia tempa. W najbliższą sobotę (24.09) odbędzie się jej kolejna, szósta już, edycja.

Tym razem ekipa "Warszawskiej" zaprosiła DJ-a z Berlina. DJ Dimitri tak piszę o sobie i o muzycę, którą proponuje:
..In 2010 I begun my journey as a DJ. Nowadays, I admit that DJing gives me as much pleasure as dancing itself. Located in Berlin, I am regularly engaged at the most prominent local milongas as well as the Berlin Tangofestivals of the past years. I’ve also had the chance to be invited to a number of national and also international ocasions. My sets are chararcterized by the orchestras of the Epoca de Oro and are rich in variety of rhythmical and melodic tandas with some refreshing excursions into the 1950s and 1960s....

Agata TeodorczykOczywiście odbędzie się też pokaz. W tę sobotę można będzie obejrzeć pokaz flamenco w wykonaniu Agaty Teodorczyk - czołowej tancerki flamenco w Polsce, choreografa i pedagoga. Agata od 15 lat współpracuje z najlepszymi muzykami w kraju, uczy w warszawskich szkołach flamenco oraz prowadzi warsztaty w całej Polsce. Od 10 lat organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Tańca Flamenco w Krzyżowej, na który co rok zaprasza artystów z Hiszpanii. Występowała z legendarnym zespołem "Gypsy Kings", współpracowała z takimi artystami flamenco jak: José Ángel Carmona, Carles Benavent, Carlos Piñana, Carmen Fernandez, Federico Ordoñez i in.

Tandę na żywo zagra, po raz drugi na "Warszawskiej", Marcin Maroszek. Pisaliśmy o nim z okazji trzeciej milongi "Warszawskiej.

Życzymy świetnej zabawy.

14 września 2016

W ten weekend w Warszawie zapowiada się prawdziwe tangowe szaleństwo: nowe milongi, dwie milongi z pokazami oraz dodatkowe imprezy - jest z czego wybierać.

W piątek znanej milondze "Na Chłodnej" wyrasta konkurencja - nowa milonga, o której już pisaliśmy, czyli "Tango i pomarańcze". "Na Chłodnej" zagra w ten piątek Paweł Biel, zaś na nowej milondze muzykę zaproponuje DJ z Krakowa - Piotr Roemer. Dodatkową atrakcją "Tanga i pomarańczy" jest bezpłatny afterek, dzięki któremu nową lokalizację mogą także odwiedzić ci, którzy wybiorą Chłodną.

W sobotę, w Józefosławie, w czasie Jesiennego Kiermaszu, można będzie potańczyć na "Jeszcze zielonej milondze" do muzyki, którą przygotuje Robert Kandefer.

Prochownia ŻoliborzNa okoliczność Urodzin Placu Wilsona, Akademia Tanga Argentyńskiego została poproszona o zorganizowanie milongi w parku im. Żeromskiego. Milonga odbędzie się w kawiarni "Prochownia Żoliborz", która znajduje się w samym środku tego parku. Muzykę do tańca zaproponuje Marcin Błażejewski.

Juan Manuel Rosales & Liza RosalesW ten weekend klub "Złota Milonga" gości parę nauczycieli tanga - Juana Manuela Rosales i Lizę Rosales, którzy poprowadzą w weekend warsztaty, a w sobotę, w czasie milongi "Elegante" można będzie obejrzeć ich pokaz, który odbędzie się około godziny 23:30. O muzyczną oprawę milongi zadba Dorota Zyskowska.

Niedzielę można zacząć imprezą "Tango - Integracja" organizowaną w ramach "SyMfonii Serc" prowadzonej przez Annę Kossak. Piknik rodzinny rozpoczyna się o godzinie 11:00 zaś tango rozbrzmiewać będzie od 14:15. Tangowa część rozpocznie się pokazem Beaty Gellert i Marka Matysiaka, po którym zacznie się milonga. Muzycznym gospodarzem milongi będzie Ela Petryka.

W Wilanowie, także w niedzielę, w Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3) odbędzie się impreza "Zaczarowane Tango w Wilanowie", zorganizowana przez Formacja Tango Para Todos i Fundacja Partytura. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki, które niestety już się skończyły. W czasie imprezy: koncert tang polskich i argentyńskich w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos, pokaz tanga w wykonaniu Magdy Skawińskiej i Michała Wójcika, lekcja podstawowego kroku tanga oraz milonga (od około godziny 19-stej).

Ola Niesler i Michał ZachariasiewiczNiedzielna popołudniowa milonga "Comme Il Faut" także zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie - z pokazem wystąpi jedna z najlepszych i najbardziej lubianych polskich par nauczycieli tanga: Ola Niesler i Michał Zachariasiewicz z Katowic. Kilka lat temu mieliśmy już okazję oglądać w Warszawie pokaz tej pary w CIF-ie oraz na Warsaw Tango Weekend - gorąco polecamy. Muzykę do tańca wybierze gość z Wrocławia, tanguera i nauczycielka tanga - DJ Joanna Jabłońska

W niedzielę, odbędzie się także inauguracyjna milonga "Millenium" organizowana przez Akademię Tańca Ireneusza Sulewskiego, o której pisaliśmy w poprzednim artykule.

Linki do wydarzeń na Facebooku:

13 września 2016

Facebook EventMilonga MillenniumNie da się ukryć - obrodziło w Warszawie nowymi milongami w tym tygodniu. Takiej ilości otwieranych milong w tak krótkim czasie najstarsi górale nie pamiętają.

W najbliższą niedzielę (18.09) w nowej lokalizacji Akademii Tańca Ireneusza Sulewskiego w "Millennium Plaza" (poziom -1) odbędzie się inauguracyjna milonga, której gospodarzem będzie Piotr Woźniak. Pierwsza godzina (19:30-20:30) dedykowana będzie początkującym tangueros i charakteryzować się będzie krótszymi tandami. Na późniejsze godziny gospodarz zapowiada miłe niespodzianki dla wielbicieli elektro i nuevo.

12 września 2016

Nowy sezon tangowy ruszył pełną parą - w tym tygodniu wystartują, dzień po dniu, dwie nowe cykliczne miongi.

Facebook EventMilonga ComediaW czwartki Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Janek Woźniak (czyli Tangolada) zapraszają na milongi "Comedia" do restauracji "Antrakt" w budynku teatru "Komedia" (ul. Słowackiego 19a). Przed milongami, w godzinach 20:00-21:00 odbywać się będzie praktika, a milongi potrwają do północy.
W czasie premierowej milongi, która odbędzie się 15.09, muzykę zaproponuje Mateusz Kwaterko.

Facebook EventMilonga Tango i pomarańczeNową piątkową milongę "Tango i pomarańcze" organizuje nowa ekipa w składzie: Marta Gajewska, Justyna Jędrzejewska-Bernaś, Monika Zaborowska, Andrzej Bernaś, Bartek Kurowski i Kuba Michoński. Milonga odbywać się będzie w Pałacu Kultury i Nauki, w pomieszczeniach "Warsaw Dance Department".
Na inauguracyjną milongę jako muzyczny gospodarz imprezy zaproszony został DJ z Krakowa - Piotr Roemer. Po "oficjalnej" milondze, która trwać będzie do 2:22 - afterek przy muzyce tangowej i nietangowej, bez cotin i DJ-a - do białego rana.

Pozostaje pytanie, czy większa ilość milong to dobrze czy źle dla naszego środowiska. Naszym zdaniem - zdecydowanie dobrze. Nie przekonują nas argumenty, że przy kilku milongach, na każdej będzie tylko po kilka osób, które przez to nie będą się dobrze bawiły. Nasze środowisko rozrasta się i jedna milonga dziennie to już zdecydowanie za mało. Nie każda milonga musi też każdemu odpowiadać i raczej nikt nie odwiedzi milongi, której nie lubi, nawet gdyby była jedyną. Dodatkowo, dzięki mediom społecznościowym, można umawiać się wspólnie na milongę, przez co wiemy, że na wybranej milondze spotkamy się z przyjaciółmi i znajomymi. No i oczywisty argument - większa konkurencja praktycznie zawsze wymusza lepsze usługi, co dla nas, jako odbiorców tych usług jest... dobre.
Jeżeli nie dzieje się nic nowego - w środowisku następuje stagnacja. Mieliśmy nie-przyjemność kilka razy w ostatnich dziesięciu latach być świadkami takiego zjawiska i nie chcemy więcej. Życzymy więc organizatorom tak nowych jak i działających już dłużej milong powodzenia - oby Wasze parkiety były pełne, a goście zadowoleni!

31 sierpnia 2016
Wino & Friends Facebook Event

11. września startuje nowa niedzielna warszawska praktika, w czasie której można będzie poćwiczyć elementy tanga lub po prostu potańczyć.

Praktika jest organizowana przez Jakuba Grzybka i Patrycję Cisowską w winiarni "Wino & Friends", która mieści się na ul. Pokornej 2 lok. U24. Początek praktiki - godzina 20:00.

loading
WAŻNE: na naszych strona stosujemy pliki cookie.
Korzystanie z tej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym, na co wyrażasz zgodę. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.